337
post-template-default,single,single-post,postid-337,single-format-standard,mkd-core-2.0.2,mikado-core-2.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,onyx-ver-3.3,vertical_menu_enabled, vertical_menu_left, vertical_menu_width_290,vertical_menu_background_opacity_over_slider vertical_menu_background_opacity_over_slider_on,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

Yürüyen Merdiven Temizliği ve Kullanımı

Yürüyen Merdiven Temizliği ve Kullanımı
yürüyen merdiven teknolojileri

Yürüyen Merdiven Temizliği ve Kullanımı

COVID 19 Yürüyen Merdiven Temizliği ve Kullanımı

COVID’in yayılmasıyla birlikte yürüyen merdivenlerde ve yürüyen bantlarda etkili temizlik ve dezenfeksiyon artık her zamankinden daha önemli hale geldi. Bakteriler ve kir gizlenebilir ve görünmez olabilir. Ayakkabılar yürüyen merdiven basamaklarına kiri aktarabilir ve eller tırabzanlarda iz ve kir bırakabilir. Dokunduğumuz yüzeylere dikkat etmek sadece kişisel güvenliğimiz için değil aynı zamanda halk sağlığı için de önemlidir.

Yürüyen merdiven kullanımı

COVID sırasında yürüyen merdiven ve yürüyen bant kullanımına ilişkin yönergeler, asansör kullanımıyla ilgili ipuçlarımıza benzer. İki temel ilke vardır:

 1. Sosyal mesafenizi koruyun
  Başka bir yerde olduğu gibi, mesafenizi korumak önemlidir, kendinizle başka bir kullanıcı arasında 5 yürüyen merdiven basamağı (veya yürüyen bantta 2 metre) bırakın.
 2. Tırabzana dokunurken dikkatli olun
  Mümkünse tırabzana dokunurken eldiven takmanızı tavsiye ederiz. Eldiven giyemiyorsanız, yüzünüze dokunmaktan kaçının ve ardından ellerinizi iyice dezenfekte edin veya yıkayın.

Bir bina sahibi olarak, ekipmanın kullanıcılarına bu ilkelere uymalarını hatırlatmak için bir uyarıcı tabela, etiket yapmanızı öneririz. Olası bir seçenek, ayakların yerleşimini göstermek için mavi güvenlik ayak işareti veya benzer bir bant uyarı levhası eklemektir. İsterseniz AmadaTECH  yürüyen merdiven şirketi yardımcı olabilir.

Yürüyen merdiven temizliği

Her asansör sahibi, bina sahibi ve tesis yöneticisi için kaldırma ekipmanının temizlenmesi düzenli bir yürüyen merdiven bakım faaliyeti olmalıdır, bazen gözden kaçabilir. Ancak, bir bakım planı varsa ve doğru ekipman kullanılıyorsa, yürüyen merdiveni temizlemek zor değildir.

 1. Bir yürüyen merdiven ne sıklıkla temizlenmelidir?
  Yürüyen merdiven daha önce hiç temizlenmemişse ve aşırı derecede kirli olmadığı sürece, ortalama yürüyen merdiven ayda bir veya iki kezdir.
 2. COVID sebebi ile yürüyen merdivenin kilitlenmesi sırasında hangi ekstra temizliği yapmalıyım?
  Enfeksiyonun yayılmasını en aza indirmeye yardımcı olmak için, tırabzanları dezenfekte edilmiş nemli bir bez veya alkollü mendille düzenli olarak silmenizi öneririz.
 3. Küpeşteleri sürekli temizlemekten daha kolay bir yol var mı?
  Evet! Yürüyen merdivenlerin ve yürüyen bantların iç kısmına takılan bir UV dezenfeksiyon ünitesi, bakterilerin% 99,9’unu otomatik olarak öldürecektir. Kurulum, kalifiye bir yürüyen merdiven mühendisi için nispeten basittir,
 4. Bir yürüyen merdiveni nasıl temizlerim?
  Genellikle yürüyen merdiven ve / veya yürüyen yol sahipleri, derinlemesine temizlik için “kuru” bir yöntem kullanan özel yürüyen merdiven temizleme ekipmanı satın alırlar (veya uzman bir temizlik şirketi kullanırlar). Kuru temizleme, çalışırken asansör ekipmanı üzerine yerleştirilmiş bir makineyi içerir. Yürüyen merdivenin temizleme makinesi ile birlikte hareketi, normal fırçaların gözden kaçırdığı sırt bölgesindeki topraklanmış kirin giderilmesine yardımcı olur.
3 Comments
 • Jonas Valkyrien
  Cevapla

  Website made with great effort

  31 Mart 2015at12:49
  • Paul Burton
   Cevapla

   Great, first time I found a student friendly website. I did my escalator homework thanks to you

   31 Mart 2015at12:56
 • Kathy Parker
  Cevapla

  I didn’t know about the escalator issue. I got a lot of knowledge because of you.

  31 Mart 2015at13:01

Post a Comment

Don`t copy text!