5939
post-template-default,single,single-post,postid-5939,single-format-standard,mkd-core-2.0.2,mikado-core-2.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,onyx-ver-3.3,vertical_menu_enabled, vertical_menu_left, vertical_menu_width_290,vertical_menu_background_opacity_over_slider vertical_menu_background_opacity_over_slider_on,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

Yürüyen Merdivenler ve Yürüyen Yol Türleri

Yürüyen Merdivenler ve Yürüyen Yol Türleri
yürüyen merdiven

Yürüyen Merdivenler ve Yürüyen Yol Türleri

Kullanıma Göre Yürüyen Merdivenler ve Yürüyen Yol Türleri

Kullanım Alanlarına Göre Farklı Yürüyen Merdiven ve Yürüyen Merdiven Çeşitleri

Bu yazımızda faydalı ve pratik bilgiler olan yürüyen merdiven ve yürüyen bant çeşitlerini kullanıma dayalı olarak tanıtmayı amaçlıyoruz.

Yürüyen merdivenler ve yürüyen bantlar, çeşitli kullanımlara sahip farklı binalara ve konumlara kurulabilir ve iki genel kategoriye ayrılır:

Ticari Yürüyen Merdivenler ve Yürüyen Yollar

Adından da anlaşılacağı gibi bu tip yürüyen merdivenler ve yürüyen yollar  küçük ve büyük alışveriş merkezleri gibi ticari binalarda kurulur . Bu tür yürüyen merdivenler ve yürüyen bantlar genellikle  normal yolcu trafiğinin  olduğu  kapalı ortamlarda kurulur . Tipik olarak, ticari yürüyen merdivenler ve yürüyen bantlar için cam  korkuluklar  seçilir. Bu tip korkuluk, mimarlar ve iç mimarlar arasında en sevilenidir. 10 milimetre kalınlığında temperli camdan yapılmış ince tırabzan ile hafif ve modern bir görünüm kazandırılmıştır. “ Dış Cephe Kaplaması” olarak adlandırılan dış cephe kaplamasında estetik ve çekicilik”, bu tip yürüyen merdivenlerde ve yürüyen bantlarda oldukça önemlidir. Bu amaçla cam, ayna, paslanmaz çelik vb. farklı malzemeler kullanılabilir. Ticari yürüyen merdivenlere daha şık bir görünüm kazandırmak için yürüyen merdiven sahibinin zevkine göre aydınlatma yapılmıştır. Aydınlatma “Korkuluk aydınlatması” adı verilen korkulukların altına, “Etek aydınlatması” adı verilen etek panellerine vb.

Altyapı Yürüyen Merdivenler ve Yürüyen Yollar

Bu tür yürüyen merdiven ve yürüyen bantlar, metro veya tren istasyonları, havaalanları, yaya köprüleri vb. trafiğin yoğun olduğu ortamlar için uygundur. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde ağır bir yolcu yükü taşımalıdırlar. Standarda göre, bu tür yürüyen merdivenler ve yürüyen bantlar, ağır iş yükleri altında çalışmalarını sağlayan kendi seçenek ve özelliklerine sahiptir ve bu nedenle “ağır hizmet tipi” olarak adlandırılırlar. Bu tür yürüyen merdivenler için kullanılan korkuluk genellikle paslanmaz çeliktir, bu da daha yüksek dayanıklılık sağlar ve onları yoğun trafik durumları için daha uygun hale getirir. Müşteri tercihine göre korkuluğun iç kısmını  dikey veya eğimli olarak sipariş edebilirler  ve dış  kaplama EN 115 standardına  uygun olmalıdır. . Altyapı yürüyen merdivenlerde yürüyen merdivenler paralel olarak döşenirken korkuluklar bitişik olarak yerleştirilerek düzgün bir yüzey oluşturur. İnsanların bu alanda kaymasını önlemek için bazı korkuluk güvenlik cihazları takılmalıdır.

Yürüyen merdivenler 600, 800 ve 1000 mm basamak genişliklerinde mevcuttur. En popüler basamak genişliği 1000 mm’dir. Bu basamak genişliği, kullanıcıya bagaj ve alışveriş çantalarında bile basamak bandına engelsiz erişim sağlar. Diğer iki kademe genişliği esas olarak daha az kullanılan birimler için veya alanın kısıtlı olduğu yerlerde kullanılır.

Çeşitli yürüyen merdiven boyutlarımız, açı seçeneklerimiz ve hız aralıklarımız var. Bu yüzden, projeniz için mükemmel yürüyen merdiven tasarımına sahip olduğumuzdan emin olunuz. Standart serimiz için maksimum yürüyen merdiven uzunluğu modele göre değişir. Tüm modeller hem iç hem de dış kullanım için uygundur ve standart yürüyen merdiven açılarımız tipik olarak 30 ve 35’derecedir.

3 Comments
 • Ethan Larson
  Yanıtla

  I comment on the best. You are the best in Escalator

  31 Mart 2015at12:51
  • Yranig Hovan
   Yanıtla

   Տեղեկատվական կայք, հիանալի

   31 Mart 2015at12:58
 • Kathy Parker
  Yanıtla

  I can’t thank you enough. It’s nice to have this much knowledge on the escalator.

  31 Mart 2015at13:03

Post a Comment

Don`t copy text!